ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13913076
*
nr 1391 3076
Spegel
Teak, 1950/60-tal, 66x40 cm
Utrop:
800 kr
Såld:
2.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 april 2021
kl 19:51:16
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/4 23:16:53
1
300 kr
19/4 16:21:47
2
Vinnande bud
19/4 17:38:59
3
900 kr
19/4 17:38:59
2
1.000 kr (Budbetjänt)
19/4 17:40:06
3
1.100 kr
19/4 17:40:06
2
1.200 kr (Budbetjänt)
19/4 17:40:51
3
1.400 kr
19/4 17:40:51
2
1.500 kr (Budbetjänt)
19/4 18:27:20
3
1.900 kr
19/4 18:27:20
2
(budbetjänt)
19/4 18:50:45
2
justering av budtak
19/4 18:53:13
2
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1391 3076
Spegel
Teak, 1950/60-tal, 66x40 cm
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 2.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 april 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
9/4 23:16:53 | 1 | 300 kr |
19/4 16:21:47 | 2 | Vinnande bud |
19/4 17:38:59 | 3 | 900 kr |
19/4 17:38:59 | 2 | 1.000 kr (Budbetjänt) |
19/4 17:40:06 | 3 | 1.100 kr |
19/4 17:40:06 | 2 | 1.200 kr (Budbetjänt) |
19/4 17:40:51 | 3 | 1.400 kr |
19/4 17:40:51 | 2 | 1.500 kr (Budbetjänt) |
19/4 18:27:20 | 3 | 1.900 kr |
19/4 18:27:20 | 2 | (budbetjänt) |
19/4 18:50:45 | 2 | justering av budtak |
19/4 18:53:13 | 2 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.